Přečtěte si s čím pracujeme

Technické informace

 _________________

 

Data pro 2D reklamní grafiku zpracováváme standardně v programech Corel Graphic Suite v.11 resp. 15. Fotografie zpracováváme v běžných grafických aplikacích; pro zpracování videa standardně používáme Pinnacle Studio (aktuálně ver. 14 s možností zpracování HD videa).


Řezaná grafika

Pro výrobu řezané grafiky jsou nutná data v některém vektorovém formátu (.cdr do ver. 15; .ai, .eps do ver. CS3), texty ve křivkách.


Termosublimační tisk

Pro tisk na stroji Gerber Edge jsou, stejně jako pro řezání, nutná data v některém vektorovém formátu (.cdr do ver. 15; .ai, .eps do ver. CS3), texty ve křivkách. Tisknout je možné i z rastrových dat (ideálně .tif) - s ohledem na rozlišení 300 dpi to však nedoporučujeme, pro ořez je však nutný vektor.


Digitální tisk

Jako podklad můžeme použít buď tiskové .pdf nebo jiný z běžných formátů (vektory .cdr, .ai, .eps; rastry .tif event. .jpg). Dobré výsledky nelze očekávat při tisku z rastrových souborů, pokud mají rozlišení nižší než cca 75 dpi.

Při požadavku na následný tvarový ořez nedoporučujeme používat pdf, v podstatě platí stejné požadavky jako pro termosublimační tisk (tj. minimálně ořez ve vektorech, pokud jsou i ostatní data ve vektorech, pak texty ve křivkách).


Data

Data k nám můžete doručit všemi dnes běžnými způsoby: osobně na CD/DVD nosičích nebo na flash discích. Data můžete samozřejmě poslat mailem (limit našich schránek je cca 5 MB!), přes různé úschovny nebo na náš ftp server, jehož adresu Vám rádi sdělíme.