Umíme potisknout téměř vše

Tisk

 _________________

  Termosublimační tisk

Termosublimační tisk na stroji Gerber Edge je ideální pro potisk samolepicích folií přímými barvami s následným tvarovým ořezem. Umožňuje i tisk soutiskovými barvami (CMYK), tato vlastnost je však v dnešní době omezena maximálním rozlišením 300 dpi. Tisk je možné použít v interiéru i exteriéru (včetně polepu vozidel), trvanlivost tisku je 3-5 let bez nutnosti použití laminace. Barevná škála přímých barev odpovídá základním odstínům plotrových samolepicích folií.

Silnou stránkou je možnost tisku v malých nákladech (již od jednoho kusu). Mezi ostatními tiskovými technologiemi ojedinělou vlastností je tisk bílou barvou a barvami metalickými (zlatá, stříbrná, měděná, champagne a zlatá a stříbrná zrcadlově lesklá.

Kromě bílé a průhledné samolepicí folie (standardně používáme folie Oracal 651) je možné tisknout i na různé speciální materiály - holografické samolepicí folie, bezpečnostní folie (různé plomby apod.), nažehlovací materiály na textil, polykarbonátová folie LEX a další.

Typickou aplikací v současnosti jsou drobné samolepicí štítky, včetně číslovaných, různé popisky na výstavy a podobně. Použití technologie Gerber Edge je limitováno jednak rozlišením tisku, jednak šířkou tiskového materiálu 30 cm.

 

Digitální tisk

Velkoplošná inkoustová tiskárna Mimaki JV3 nám umožňuje tisknout na celou řadu materiálů o šířce až do 1600 mm.

Spektrum potisknutelných materiálů je velice pestré, kromě lesklých a matných samolepicích folií v nejrůznější jakosti (Orafol, případně 3M) k nejčastěji používaným materálům patří papír (běžně používáme 130 g/m2 a PVC baner (plachtovina).

Kromě těchto materiálů je možné tisknout na běžné plotrové folie (při požadavku na konkrétní odstín, např. fluorescentní), reflexní folie, folie pro okenní grafiku (dírkované), PVC meshe ("dírkovaný baner"), PVC folie bez lepidla (do citylightů), nažehlovací materiály pro aplikaci na textil a různé textilní materiály.

V kombinaci s řezacím plotrem je možné tisk tvarově oříznout.

Pro exteriérové aplikace, zvláště pak na dopravní prostředky, doporučujeme tisk zalaminovat.